top of page
whitening - bleaching treatment ,before

Dnes oblíbenou součásti dentální hygieny je pacienty žádané a oblíbené bělení zubů.Jedná se o zesvětlení zubů až o několik odstání pomocí bělícího gelu. Druh bělení záleží na Vašich preferencích a barvě zubů - nabízíme ordinační, domácí nebo kombinované. 

Nutností je absolvování vstupního vyšetření na dentální hygieně, absence aktivních zubních kazů a zánětu dásní. Fotokompozitní plomby (bílé) a fixní práce (korunky, můstky,..) jsou nebělitelné. Pokud by jejich aktuální barva neodpovídala barvě zubů po bělení, je nutné je po doběhnutí bělení předělat. Účinnost bělení je individuální a je zde možnost citlivosti zubů v průběhu bělení. 

Nejlepších výsledků většinou dosahuje bělení kombinované. V ordinaci používáme bělení značky Pure Whitening, která má skvělé ohlasy. V první návštěvě se zhotoví otisk na nosiče bělícího gelu. Při další návštěvě si vyzvednete nosiče + bělící gel a dostanete instrukce, jak domácí bělení používat. Doma bělíte 14 dnů (nosiče s gelem nasazujete na noc). Patnáctý den proběhne přímo v ordinaci bělení ordinační, které trvá cca 2,5 hodiny. Poté odcházíte domů a ještě doma dobělujete po tři noci. Pro udržení bělení je vhodné 1x do měsíce nosiče s gelem na noc nasadit. Při celém procesu není nutné dodržovat striktní bílou dietu, je ale vhodné si po požití kávy nebo jiného barveného jídla či pití zuby vyčistit. Velmi účinné je i samotné domácí bělení, které ale používáme od jiné značky. To se hodí pro mladé pacienty s méně výrazným zabarvením skloviny. Čistě ordinační bělení doporučujeme pouze jako krátkodobé rychlé zesvětlení zubů (svatba,ples,..). Jeho stálost nemůžeme zaručit, většinou zuby zase lehce zežloutnou. 

Bližší informace získáte v ordinaci. 

Bělení zubů

bottom of page